ул. Большая Васильковская, 77
г.Киев, Украина

Пн - пт 9:00 - 18:00
Вых: Сб, Вс

30 апреля 2019 года – последний день подачи Приложении 5 Отчета по ЕСВ за 2018 год
Налоговики напоминают, что скоро истекает крайний срок годовой отчетности по ЕСВ для лиц, осуществляющих независимую профессиональную деятельность и членов фермерских хозяйств. И отмечают, что за 2018 год отчитываться придется по новой форме, правила и примеры составления которой приводятся в специальном письме ГФСУ

ДФС у Чернігівській області розповідає, що звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (Форма №Д5 (річна)) заповнюється згідно з вимогами Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435.

Зауважимо, що Додаток 5 за 2018 рік подається за новою формою.

Додаток 5 Звіту з ЄСВ зобов’язані подавати самі за себе:

 • особи, які провадять незалежну професійну діяльність – один раз на рік до 01 травня року, що настає за звітним періодом;
 • члени фермерського господарства – річний звіт, що подається до 01 травня року за результатами фінансового року.

Отже, 30.04.2019 останній день подання Додатку 5 Звіту з ЄСВ за 2018 рік.

При цьому, радимо не відкладати подання Звіту на останній день, а зробити це заздалегідь.

При заповненні таблиці 1 у колонці 2 варто звернути увагу, що обов’язково вказується код категорії застрахованої особи:

 • 9 – якщо особа, здійснює незалежну професійну діяльність;
 • 4 – якщо член фермерського господарства.

У колонці 3 вказується:

 • особами, що здійснюють незалежну професійну діяльність – сума чистого доходу, заявлена в податковій декларації, поділена на кількість місяців, протягом яких платник перебував на обліку як платник єдиного внеску;
 • членами фермерського господарства – розподілений дохід (прибуток), отриманий такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, поділений на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску.

Слід пам’ятати, що Звіт із помилками не вважається поданим та інформація про доходи з нього не потрапить до реєстру застрахованих осіб та не буде зарахована до страхового стажу.

Підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу, щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.

Увага! Поради та приклади ДФСУ щодо заповнення такого Звіту з ЄСВ за 2018 рік наведено в листі ДФСУ від 12.04.2019 р. №12340/7/99-99-13-02-01-17.

Комментариев

  Оставить комментарий

  Если у Вас есть вопросы просто нажмите кнопку...

  Свяжитесь с нами