ул. Большая Васильковская, 77
г.Киев, Украина

Пн - пт 9:00 - 18:00
Вых: Сб, Вс

Розпочалася друга фаза пілотного проекту з переведення підприємств на обслуговування через єдиний казначейський рахунок для сплати митних платежів

До відома суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності!

Нагадаємо, що 23 січня 2019 року стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок».

Зауважимо, що ця сучасна система справляння митних платежів стала, по суті, новим етапом у спрощенні митних процедур, оскільки запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок.

Такі новації дозволять, зокрема, зменшити час митного оформлення товарів, нададуть представникам бізнесу право вільно обирати місце оформлення, адже кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому  рахунку суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності, а завдяки автоматизованій  системі митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці. Крім того, при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця  митного оформлення.

Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім'я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно: на перехідний період, з 15 січня до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства; з 16 квітня 2019 року – на постійній основі.

Пілотний проект здійснюється у дві фази. Як відомо, перша фаза тривала з 23 січня по 17 лютого 2019 року і проводилась на базі Київської та Київської міської митниць. До участі в ній були залучені підприємства за їх згодою – за письмовим зверненням та у разі надходження коштів на «єдиний рахунок».

Друга фаза пілотного проекту розпочалася 18 лютого 2019 року та триватиме до 15 березня 2019 року. Митне оформлення товарів вже здійснюватиметься будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про  участь у пілоті щодо обслуговування через «єдиний рахунок» із застосуванням положень Порядку (Пілотного проекту)  та перерахували кошти на «єдиний рахунок».

Зауважимо, що вже починаючи з 16 квітня 2019 року підприємства будуть обслуговуватись тільки через депозитний рахунок 3734, відкритий в Державній казначейській службі України на ім'я Державної фіскальної служби України, для зарахування авансових платежів (передоплати). Це передбачено наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2017 №898 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення».

Реквізити депозитного рахунку 3734,відкритого в Казначействі на ім’я ДФС:

Найменування ДФС

Державна фіскальна служба України

№ рахунку (юридичні особи)

37341039292197

Код за ЄДРПОУ:

39292197

Код банку (МФО):

899998

ДКСУ м. Київ

  

Наказом МФУ №898 також  встановлено, що повернення підприємствам коштів авансових платежів (передоплати) здійснюється в установленому порядку.

Водночас підприємцям слід мати на увазі, що з 18 лютого по 15 квітня 2019 року при митному оформленні товарів за однією митною декларацією не допускається одночасне використання авансових платежів (передоплати), внесених підприємством на депозитний рахунок 3734, відкритий на ім'я ДФС, та депозитний рахунок 3734, відкритий на ім'я митниці ДФС.

Протягом перехідного періоду – тобто з 18 березня по 15 квітня 2019 року – сплата та зарахування коштів у вигляді авансових платежів (передоплати) підприємств на депозитні рахунки 3734, відкриті в Головному управлінні Казначейства у м. Києві на ім'я митниць ДФС, припиняються в установленому порядку.

Застерігаємо, що перерахування митницями ДФС залишків коштів підприємств, які обліковуються на депозитних рахунках 3734, відкритих у Головному управлінні Казначейства у м. Києві на ім'я митниць ДФС, на депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім'я ДФС, не допускається.

Комментариев

    Оставить комментарий

    Если у Вас есть вопросы просто нажмите кнопку...

    Свяжитесь с нами