вул. Велика Васильківська, 77
м. Київ, Україна

Пн - пт 9:00 - 18:00
Вих: Сб, Нд

Адвокат, який здійснює незалежну професійну діяльність і одночасно працює за трудовим договором: что с ЕСВ?

Адвокат, який займається своєю профільною діяльністю незалежно

Считається, що робота незалежного адвоката, якщо він направляє її на захист або надає різні варіанти допомоги потенційному замовнику у сфері права. Про це йдеться в 1-й статті українського законодавства від 5 липня 2012 року за №5076 VI «Адвокатура та адвокатська діяльність».

У пункті 3 четвертої статті цього закону говориться, що у адвоката є право на:

  • осуществление своей деятельности индивидуально;
  • працюю в адвокатському бюро зі своїми правилами;
  • працюю в спеціальному об'єднанні для адвокатів.

Якщо адвокат починає свою діяльність, організовує його, відразу після свого виявлення його необхідно позначити в ЄРАУ (єдиний реєстр адвокатів України). Усі зміни та правки в нього вносить створена рада українських адвокатів.

Таким чином будь-якому адвокату, який здійснює свою діяльність навіть на індивідуальній основі, необхідно вказати на урахування в контролюючих органах, взявши на себе роль налогоплательщика в рамках українського соцстрахування.

Проще кажучи, він робить обов'язковий єдиний соціальний внесок (ЕСВ).

Особенності виплати ЄСВ

ЕСВ виплачують людям, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Підтверджує це 5-й пункт у частині першої 4-ї статті закону України від 8 липня 2010 року. Номер даного законопроекту 2464, який називається «Про збір і урахування ЄСВ».

Костяк ЄСВ для налогоплательщиків-адвокатів надають отримані імі кошти за свою професійну діяльність, на накладають налоги, як на дохід фізичного особи. Додаток суми ЄСВ у будь-якому випадку рівна або підвищений мінімальний страховий внесок за один місяць.

Будуть випадки, коли налогоплательщик не отримує дохід за минулий квартал або місяць. В такому випадку йому в терміновому порядку варто визначитися з тим, як у нього буде база начислення. Що б він не вибрав, воно не повинно перевищувати значення бази нарахувань в єдиний взнос. У такій ситуації допускається зменшення розмірів ЄСВ до таких, які будуть менше мінімального внеску на страхування.
Согласно Закону №2464, як роботодавці, так і ті люди, які ведуть незалежну професійну діяльність, вважаються плательщиками ЄСВ. Відсюда випливає, що навіть якщо особа буде одночасно і працювати за договором, і незалежно здійснювати свою діяльність, йому все рівно прийдеться оплачувати ЄСВ за себе, якщо при цьому він пройшов реєстрацію в якості особи, яка працює незалежно.

Коментарів 1

    Залишити коментар

    Якщо у Вас є питання просто натисніть кнопку...

    Зв'яжіться з нами