
Починаючи з 2014 року, Аудиторська Палата України ухвалила постанову, щодо якої обов'язковий аудит мають право виконувати виключно спеціальні фірми аудиторського типу. При цьому вони обов'язково мають пройти контроль якості Аудиторської Палати України, які включені до Реєстру аудиторських фірм АПУ. Тільки за ними закріплюється право проводити аудит.
Для яких організацій обов'язковий аудит?
Наразі існує безліч суб'єктів для підприємницької діяльності. У списку тих, хто зобов'язаний оприлюднити звіт за рік роботи:
- підприємства, які представляють суспільні інтереси;
- акціонерні товариства громадського типу;
- суб'єкти природних монополій, які представлені на загальнодержавному ринку;
- суб'єкти господарювання, які працюють у галузях видобувного типу.
Вищеперелічені організації зобов'язані оприлюднити звіт разом із аудиторським висновком до 30 квітня року. Це має бути на офіційній сторінці закладу.
Крім того, стаття 14 Закону України доповнює перелік компаній:
- великі організації, які не належать до емітентів цінних паперів;
- підприємства середнього типу;
- фінансові установи, що належать до мікро- та макропідприємств.
Чому подання звітності таке важливе?
Кілька років раніше аудит річної фінансової обліковості виконувався на вимогу учасника фондового ринку. Ніхто інший не мав жодного інтересу до цього питання.
Починаючи з 2017 р., звітність стала частиною декларації з податків на прибуток. Останнім часом саме від цього документа відштовхуються під час розрахунку суми податків. Як показала практика, саме ті звіти, які пройшли аудит, мають максимум довіри з боку партнерів, кредиторів та інвесторів.
Тимчасові рамки
Кожен, хто керує компанією, вважає за краще, щоб перевірка проходила швидко і без проблем. Але аудит річного фінансового обліку – це дуже ретельний та довгостроковий процес. Адже перевірка передбачає вивчення всіх документів, інформації щодо заснування.
Коментарів 1