вул. Велика Васильківська, 77
м. Київ, Україна

Пн - пт 9:00 - 18:00
Вих: Сб, Нд

Чому аудит річної фінансової звітності є обов'язковим

Аудит річної фінансової звітності є обов'язковим процесом, який регулює обов'язки професійних учасників фондового ринку, акціонерів, іноземних інвесторів чи вітчизняних кредиторів. Його проводять, щоб отримати незалежну думку фахівця, чи відповідає діяльність вашої компанії всім нормам та критеріям законодавства. Про те, чому без цього в наші дні не обійтися і як залучити до роботи кваліфікованого співробітника, читайте у статті. 

Особливості процесу

До 2017 року фінансова звітність ще не була додатком до декларації з податку на прибуток та її обов'язковою частиною. Але з того часу все змінилося. Сьогодні податки, які має сплачувати компанія, розраховується на підставі результатів фінансової звітності. Адже показники, що підтверджуються в ході незалежного аудиту, забезпечують компанії довіру інвесторів, кредиторів та майбутніх партнерів фірми. 

Слід враховувати, що аудит річної фінансової звітності є тривалим процесом, тому його не можна запустити за тиждень до оприлюднення результатів. Спершу фахівець повинен ознайомитися з бізнесом клієнта, спланувати процес аудиту і лише після цього розпочати його виконання. Це гарантує, що всі обов'язкові питання будуть враховані та правильно оцінені. В результаті аудиту власник бізнесу:

  • Отримує звіт про достовірність фінансової звітності відповідно до норм законодавства. 
  • Рекомендації щодо виправлення проблем, виявлених у процесі перевірки, або їх усунення. 
  • Дослідний аудитор не обмежується лише перевіркою фінансової звітності. У ході аудиту проводиться аналіз бухгалтерського та податкового обліку, а також виявлення податкових ризиків. Якщо будуть проблеми, ви також отримаєте правильні поради щодо їх вирішення. 

Послуги кваліфікованого аудитора під час перевірки річної фінансової звітності не лише підвищують довіру до вас партнерів, кредиторів та інвесторів, а й дозволяють позбутися необхідності контролювати цей процес. Досвідчений, ліцензований аудитор, дотримуючись Міжнародних стандартів аудиту (ISA) та норм законодавства України, за рахунок напрацьованих методик забезпечить результати перевірки у оптимальні терміни. І вам не доведеться витрачати свій час та сили. А саме за цим ви звертаєтеся за послугами фахівця, чи не так? 

Коментарів

    Залишити коментар

    Якщо у Вас є питання просто натисніть кнопку...

    Зв'яжіться з нами