вул. Велика Васильківська, 77
м. Київ, Україна

Пн - пт 9:00 - 18:00
Вих: Сб, Нд

Закон № 466-IX набув чинності 23 травня: огляд основних змін

Закон, прийнятий 16 січня 2020 року (законопроект № 1210), 21 травня нарешті очікувався підпис Президента, 22-го був опублікований у виданні «Голос України», а 23-го вступив в дію. Ціль зазначеного нормативного акта – внесення до Налогового кодексу (НК) змін, пов'язаних з адмініструванням налогообложень, ліквідацією пробілів у діях раніше законодавчого законодавства. Зокрема, змінилися ставки по деяким налогам, діють нові правила подачі звітності та нові штрафи.

Ще ряд змін набуде чинності з 1 липня 2020 року та з початку наступного року.

Налогове адміністрування

Согласно новій редакції статті 52 НК індивідуальні податкові консультації тепер надаються не тільки в устній та письмовій, але і в онлайн-формі. Их юридическая сила одинакова. Срок надання консультацій – 25 днів, продовжити його можна на 15 (раніше – на 10) днів. Так наступного року відповідальна консультація не зможе бути захищеною налоговим платником від залучення до залучення.

Встановлення на учет фіскальної служби компаній, ФЛП, громадських організацій здійснюється податківцями в день надходження даних про реєстрацію з ЄГР (раніше ця процедура могла затягнутися до наступного робочого дня).

Нерезидентські фірми їх представництва, обособлені підрозділи розміщуються на початку після подачі заявки та надходження будь-якого з наступних подій:

  • аккредитації представництва, філії (протягом 10 днів);
  • відкриття банківського рахунку;
  • приобретения нерухомого майна.

Урегулювання питання касательно сроков уплаты податків. Якщо крайній термін приходить на вихідний або святковий день, останнім операційним днем ​​вважається наступний за ним робочий день. Донараховані податкові зобов'язання тепер сплачуються протягом 10 робочих (було – календарних) днів за день отримання відповідного звіту.

У відповідності з останніми нововведеннями проведення планових перевірок за поточний рік можливо не більше одного разу в I-му та разі в II-му кварталі, за рахунок випадків виправлення технічних помилок або переіменування налогоплательщика. Про попередню перевірку податкові платники повідомляють в електронній формі через персональний кабінет не пізніше, ніж за 10 днів до її здійснення.

Срок обжалования налоговых уведомлений-решений (НУР) по-прежнему становить 10 робочих днів. Однак тепер його можна продлити, якщо буде доказано, що пропущено з важливих причин. Ходатайство разом з доказами передається у вищестоящий контрольний орган протягом 6 місяців з дня істечення терміну, поданого на позов.

Налоговые изменения

У число плательщиків налога на прибуток включені ФЛП-упрощенці, особи, що займаються незалежною профдеятельностью, якщо кошти від їх доходу, отриманого в Україні, були перераховані нерезиденту. Нинче налогообложению підлягає також дохід, отриманий від виграшу в азартних іграх з використанням ігрових автоматів. Річний звітний період застосовується до податків плательщиків, річний дохід яких не перевищує 40 млн грн. (раніше – 20 млн). Порог основних засобів збільшився з 6 тис. до 20 тыс. грн. Це означає, що вже більшу кількість активів можна записати як малоцінні. З 2021 року ставка налога для контрольованих іноземних компаній (КИК) при розподілі прибутку становить 9%, при нерозподілі – 18%. К КІК відносяться комерційні організації, в капіталі яких доля українського резидента – 25%.

Змінений період реєстрації підприємницького суб'єкта в ролі плательщика НДС. Раніше термін склав 20 календарних днів, нинче – 10. Заява подається виключно в електронній формі. Граничний термін реєстрації податкових накладень в ЄРНН продлен від 15 до 20 чисел. Календарний місяць – єдиний звітний період для всіх плательщиків НДС.

Що стосується НДФЛ, фізлица, якою володіють або контролюють іноземні компанії, оплачує цю налог за ставкою 19,5% (18+1,5%). Продаж першого в році автомобіля пропонується налогом по нулевій ставці, другого – 5%, третього – 18%. Продаж об'єкта незавершеного будівництва не зазнає налогообкладання (раніше ставка склала 5%), якщо власник власника мав більше трьох років. Відпразднен налог з пенсією, розмір якої перевищує 10 прожиткових мінімумів.

Помимо МАФів і ринків, які не вважаються об'єктом обкладення налогом на нерухоме майно тимчасового супроводу. Промышленные сооружения, сдаваемые в лизинг, аренду, подлежат налогообложению. Упрощенці уплачують налог на землю у разі надання ділянки та нерухомості, розташованої на ньому, в оренду, оренду.

Штрафні санкції

Штраф за порушення порядку встановлення на учет в контролюючих органах збільшується вдвое, для ФЛП він складає 340, для юрлиці – 1020 грн. (при повторному порушенні тариф удваюється). Робота іноземного представництва без взяття на учет обойдется в 100 тыс. грн. Ошибка в ідентифікаційному коді для фізособи або його неуказання загрожує санкціями на суму 340 грн. (раніше – 170).

Покриття інформації про оренду нерухомого майна обійдеться ріелторам і нотаріусам у 680 грн. (1360 – при повторному порушенні). Штраф за непредоставление звіту за контрольованими операціями рівень 300 прожиткових мінімумів для працездатної людини (у 2020 році це вище 630 тис. грн.).

Більшинство нововведень направлено на посилення адміністрування налогообложень, імплементацію міжнародних норм у податковій сфері. На думку експертів, «молниеносное» настання в силу великої кількості змін може боляче вдарити по бізнесу, адже йому доведеться оперативно приспосаблюватися новим реаліям.

Якщо у вас виникли запитання щодо роботи вашої компанії в нових умовах, потрібна податкова консультація, зверніться за допомогою до спеціалістів Legal Solutions.

Коментарів 1

    Залишити коментар

    Якщо у Вас є питання просто натисніть кнопку...

    Зв'яжіться з нами