вул. Велика Васильківська, 77
м. Київ, Україна

Пн - пт 9:00 - 18:00
Вих: Сб, Нд

Трансферне ціноутворення в Україні

Трансфертне ціноутворення в Україні – набір певних правил встановлення вартості для цілей оподаткування. В основі принцип «витягнутої руки», який передбачає розширення податкових зобов'язань пов'язаних бізнес-компаній рівня непов'язаних. Є важлива умова: повинні дотримуватися певних фінансових, комерційних операцій.

Основні правила, принципи трансфертного ціноутворення

Загалом важливо розуміти, трансферне ціноутворення компанії – це збут послуг або товарів особами, які є взаємозалежними, за цінами, встановленими всередині фірми. Необхідно перерозподілу загальних доходів. Важливо: бізнес-компанії, які перебувають у країнах із нижчими податками, залишаються у виграші. Основна мета – мінімізувати податки.

Трансферному ціноутворенню сьогодні приділяється багато уваги, особливо в останні десятиліття. Причина проста – підвищення податків, небажання їх сплачувати. В Україні основні положення висвітлено у статті 39 ПК, але нещодавно вони були дещо модернізовані. Ціноутворення трансфертне 2020 року у Податковому кодексі було оновлено 23 травня. Закон про ціноутворення № 466 почав діяти, він охоплює одразу велику кількість податкових питань.

Звичайно, власнику компанії, яка займається ЗЕД, непросто буває розібратися у цих питаннях самостійно. Тому на допомогу приходять фахівці «Кей Солюшнз».

Трансфертна ціна - це розрахункова внутрішня вартість, за нею виконуються всі операції. Актуально для великих організацій, що складаються з кількох бізнес-одиниць, а між ними діють договірні відносини. Кожна із сторін переслідує свої інтереси. По суті, сучасний бізнес є своєрідним міні-ринком зі своїми правилами економіки.

Маркери зв'язаності осіб у трансфертному ціноутворенні

Трансфертне ціноутворення організації в Україні базується на двох основних маркерах зв'язаності бізнес-компаній:

  • застосування на бланках документації однакових логотипів;
  • підписання комерційних документів, звітності фізособами з однаковими прізвищами.

Приклад: якщо у вас немає операцій з нерезидентами, не потрібно хвилюватися. Немає необхідності у наданні жодних звітів до банків чи фіскальних органів. В інших випадках пропонуємо звернутися до нас – у «Кей Солюшнз».

Послуги з ТЦО «Кей Солюшнз»

Наші основні послуги:

  • підготовка звітів, у тому числі письмових;
  • надання рекомендацій;
  • визначення рівня розцінок;
  • діагностика операцій фінансового відділу сучасними методами на сумісність;
  • підбір юрисдикції;
  • представлення інтересів клієнта у фіскальних органах, судовій організації.

Хочете бути готовими до будь-якої перевірки ДФС? Дізнайтеся більше про трансфертне ціноутворення та оподаткування вже зараз!

Ваша вигода:

  • постійний доступ до документації;
  • надійний захист даних.

Пам'ятайте, не можна зневажливо ставитися до питань трансфертного ціноутворення. Спричиняє серйозні наслідки. Фіскальний орган завжди проводить власні розрахунки, при розбіжності результатів або виявленні інших помилок виникнуть претензії, випишуть штрафи.

На даний момент ТЦО є одним із найбільш ризикованих інститутів податкового права. Якщо немає чітких норм у законі, то й ДФС та представники бізнесу намагаються все трактувати на свою користь. І звичайно, будуть найбільші штрафи: вони можуть досягати 30-40% від виявленої недоїмки.
Тому представникам бізнесу важливо своєчасно отримати методичні рекомендації та консультації.

Багато компаній вже потрапляли у великі неприємне, застосовуючи ТЦО. А тим часом це дуже ефективний інструмент. Чи можна уникнути штрафних санкцій? Так, необхідно лише обговорити зі спеціалістами «Кей Солюшнз» оптимізацію оподаткування.

Трансфертне ціноутворення – це встановлення між пов'язаними організаціями певних цін. Різниця між ринковими та трансфертними – можливість перенаправляти прибуток із юрисдикцій з високим оподаткуванням у ті, де воно зовсім відсутнє, мінімально. Прибуток очевидний.

Діагностика контрольованих угод 

Контрольованими є зовнішньоекономічні угоди із взаємопов'язаними особами. Фахівці «Кей Солюшнз» нададуть коментарі на підставі законодавства України щодо кожної з них.

Підготовка документації ТЦО

Оскільки із запровадженням трансфертного ціноутворення  у ДФС з'явилося більше можливостей для отримання інформації, необхідно містити документи в порядку.

Необхідно підготувати документацію, яка витримає виклики з боку податкових органів.

Хочете побудувати оптимальну систему контролю ТЦО? У цьому вам допоможуть фахівці Кей Солюшнз.

Нехай вас не лякають проблеми та неточності законодавства у цій сфери. Усі наші спеціалісти мають досвід від 10 років і дадуть чіткі та зрозумілі рекомендації вашому бізнесу з урахуванням усіх нюансів.

Податковий платник зобов'язаний повідомити податкові органи про скоєні контрольовані угоди. На підставі повідомлення може бути призначено позачергову перевірку.

Наша команда працює з українським та закордонним бізнесом та допомагає складати документацію. У цих документах чітко обґрунтовується ринковість ціни, тож до вас не буде претензій.

Співпрацюємо з найкращими міжнародними ціновими агентствами. Вони відповідають найвищим вимогам міжнародних цінових регуляторів.

За найнегативнішого сценарію допоможемо встановити правду в суді. У нас є досвід успішного ведення таких справ, незважаючи на підвищений рівень їхньої складності.

Фахівці компанії «Кей Солюшнз» можуть пояснити процес економіки, його рентабельність докладніше. Достатньо зв'язатися з нами зручним способом. Фахівці допоможуть оперативно розібратися з проблемою та запобігти нарахуванню штрафів. Відповімо на всі питання щодо умов для ТЦО.

Задати запитання спеціалісту

Якщо у Вас є питання просто натисніть кнопку...

Зв'яжіться з нами

Замовити послугу

Записатися на консультацію

Замовити дзвінок