Внутрішній фінансовий контроль – це можливість ефективно використовувати бюджет, вести правильний бухгалтерський облік та надавати до органів контролю лише коректну звітність. Насправді це спрощує процес управління фінансами, і навіть підвищує кредит довіри до організації. Тому важливо правильно організувати внутрішній фінансовий контроль організації, чітко дотримуватись правил.
Внутрішній контроль фінансової звітності
Основні напрямки контролю фінансів всередині організації – це:
- перевірка правильного розрахунку допомоги, заробітних плат, інших виплат та їх нарахування;
- контроль складання та подальшого надання господарських операцій у регістрах обліку бухгалтерського типу;
- перевірка правильності складання та подальшої обробки документації;
- контроль за коректним використанням фінансів;
- перевірка дотримання всіх законів та правил нормативних актів, а також вимоги керівництва, власників, норм інструкцій.
Хочете провести контроль за всіма цими напрямками? Команда компанії «Кей Солюшнз» завжди рада допомогти.
Види та форми внутрішнього фінансового контролю на підприємстві
Внутрішній аудит може бути виконаний різними формами. Основні з них:
- Попередня. Потрібна до проведення господарських операцій для визначення їхньої правомірності та доцільності.
- Поточна. Виконується повсюдно у муніципальних, бюджетних та казенних організаціях. Під аналіз потрапляють усі операції фінансового та господарського типу. Результат – можливість регулювати всі ситуації, уникаючи збитків та підвищення прибутку.
- Наступна. Проводиться після завершення операцій господарського типу. Перевіряють бухгалтерську звітність, документацію, карти обліку, загальну фінансову відповідальність, щоб дати оцінку ситуації, переконатися в коректності витрат.
Звертаючись до нашої компанії «Кей Солюшнз» в Україні, ви можете замовити таку послугу, як організація внутрішнього фінансового контролю в бюджетній установі або приватних компаніях.
Професійні незалежні аудитори вивчать документи та дадуть власний висновок щодо стану справ на підприємстві. Додатково ви отримаєте аналіз та оцінку перспектив бізнесу надалі. Ми зробимо все, щоб допомогти реалізувати дані вам рекомендації та впровадити на підприємстві нові, покращені стандарти. Основну роботу при внутрішньому аудиті виконує спеціальний відділ у компанії. Але якщо такого немає, саме виникає потреба звернутися до сторонньої організації для отримання висновку.
Внутрішній аудит передбачає:
- перевірку фінансової звітності;
- перевірку статистичної звітності;
- перевірку податкових звітів.
Бонусом завжди йде оцінка ефективності роботи підрозділів компанії.
Результат впровадження рекомендацій:
- зниження фінансових ризиків;
- зниження податкового навантаження на компанію.
Внутрішній фінансовий аудит важливий як для компаній, які нещодавно пройшли стадію стартапу, так і для давно відомих на ринку гравців. Тому тримайте руку на пульсі!
Розглядайте внутрішній фінансовий контроль організації як підготовчий етап до стратегічного планування. Без підготовки останнє здійснити неможливо, оскільки необхідно дуже чітко знати, в якому місці організація зараз.
Якщо ж компанія планується на продаж, то без внутрішнього аудиту неможливо дізнатися про її реальну вартість. Така сама потреба буде у власника в тому випадку, якщо він виходить на міжнародні ринки. Зрештою, такого роду контроль може проводитись як частина антикризових заходів на підприємстві, щоб зменшити витрати скрізь, де це реально зробити. Можливо, зменшення збитків можливе, якщо вилучити з команди неефективних гравців, або виявити тих, хто зловживає своїми повноваженнями. Одним словом, ситуацій, коли внутрішній фінансовий контроль організації необхідний, як то кажуть, на вчора, безліч.
Зазвичай термін проведення внутрішнього аудиту керівник призначає своїм наказом. Його кінцевим результатом завжди буде аргументована думка про те, наскільки достовірною є фінансова звітність на підприємстві.
Хочете дізнатися більше про те, як провести в компанії внутрішній аудит фінансів? За наявності питань їх можна поставити консультантам компанії «Кей Солюшнз» в офісі в Києві або в телефонному режимі.