вул. Велика Васильківська, 77
м. Київ, Україна

Пн - пт 9:00 - 18:00
Вих: Сб, Нд

Розробка фінансової моделі бізнесу

Кожен підприємець стикався з поняттям «фінансова модель», але не багато хто вникає в суть і розуміє, яка користь і навіщо вона взагалі необхідна. Розробку фінансової моделі підприємства варто довірити професіоналам, щоб уникнути помилок та гарантувати підсумкову результативність.

Поняття та призначення фінансової моделі бізнесу

Розробка фінмоделі можлива як для діяльності, яка вже сформована і працює, так і абсолютно для нового напряму.

Іншими словами, фінансова модель компанії – це планування розвитку організації за конкретний часовий період, що виявляється у фінансовому еквіваленті. Склад – розрахунок всіх показників. Це своєрідна модель бізнесу. Внаслідок цього вдається перерахувати необхідні планові критерії з урахуванням впливу зовнішніх показників на плани компанії. Основою фінансової моделі завжди стає система певних показників. В результаті розробки моделі можна отримати системне уявлення про стан економічного об'єкта.

Необхідно мати досвід складання фінмоделей, щоб успішно впоратися із завданням. І він є у фахівців команди «Кей Солюшнз». 

Особливості фінансових моделей проекту та їх складання для бізнесу

Розробка фінансової моделі діяльності компанії передбачає складання плану функціонування на найближчий рік. Конкретна структура документа визначається напрямом діяльності організації, але деякі стандарти залишаються незмінними.

Серед останніх такі:

 • вихідні дані – база з прогнозами, макроекономічними показниками, кредитами та позиками, прибутком та витратами, бухобліком;
 • капіталовкладення, а також вкладення та інвестиції;
 • прибуток, тобто виручка за конкретний часовий проміжок;
 • збори та податки – враховуються окремо для зручності;
 • витрати, потрібні на ведення операційної діяльності, тобто ресурси на постійній основі для роботи фірми;
 • інші типи фінансів, наприклад, фінансування ззовні у разі нестачі власних коштів;
 • ефективність плану – показник інвестиційної привабливості;
 • аналіз ризиків для оцінки ефективності економіки;
 • оцінка рентабельності комерційної організації.

Готову фінмодель потрібно регулярно використовувати, постійно проводячи аналіз роботи комерційної організації з наміченими результатами. У документі відображено не лише те, що можна отримати, а й як цього досягти. Коректне використання фінмоделі – можливість якісно підвищити рівень бізнесу та досягти більшого прибутку в стислі терміни.

Якщо ви зіткнулися зі складною неоднозначною ситуацією при прийнятті управлінського рішення, саме час зайнятисяпобудовою фінансової моделі підприємства

Чим корисні для бізнесу фінансові моделі?

Що це дасть:

 • ви отримаєте наочне уявлення про те, що ще потрібно покращувати в бізнесі, щоб досягти кращих показників;
 • ви зможете порівняти свої очікування з реальним станом речей;
 • у вас з'явиться реальна можливість використовувати ресурси компанії набагато ефективнішим чином, буде набагато простіше досягти успіху;
 • ви зможете відмовитися від  того, що заважає йти вперед, можливо, змінити структуру компанії або зробити кадрові перестановки;
 • вам буде простіше визначити найважливіші показники розвитку бізнесу, такі, наприклад, як рентабельність або точка беззбитковості;
 • прийде розуміння ціни бізнесу, якщо ви ухвалили рішення про його продаж.

Фінмоделі використовуються в управлінні активами та маркетингу, у стратегічному менеджменті та менеджменті фінансів. 

Який вид фінмоделей краще використовувати, залежить від проекту та сфери діяльності. 

Виділяють такі варіанти процесу побудови моделі:

 • Зверху-вниз (top-down);
 • Знизу-вгору (botton-up);
 • Зустрічний напрямок.

Оптимально, якщо вибір моделі буде за професіоналом у цій галузі. Якщо ви розпочали бізнес, не маючи освіти менеджера або фінансиста, завжди можете звернутися до сторонньої компанії, яка надає послугу моделювання бізнес-процесів.< /p>

Фінансисти мають на просунутому рівні методики фінансового моделювання. Їм на допомогу приходять сучасні програмні продукти, які дозволяють будувати математичні моделі бізнесу, знаходити сильні та слабкі сторони кожного проекту, будувати діаграми та графіки та багато іншого. 

Вам не обійтися без фінансової моделі, якщо бажаєте залучити фінансування або уникнути банкрутства. Бажаєте розвивати бізнес з розумом? Тоді однозначно варто звернутися до тих, хто підкаже, як побудувати ефективну бізнес-модель. 

Найважливішим компонентом будь-якої фінансової моделі завжди є план продажу. На цьому етапі потрібно повністю продумати вирву продажу. І тут уже потрібні не лише знання фінансиста, а й маркетолога. 

Або, скажімо, така частина фінмоделі, як план найму. Тут дуже доречною буде допомога фахівця, який знайомий з процесом рекрутингу.

Тобто ефективну бізнес-модель ніколи не може розробити одна людина. 

Варто подумати над тим, щоб звернутися до консалтингової компанії «Кей Солюшнз», щоб мати можливість підключити до роботи кількох фахівців з досвідом від 10 років.

>

Чим погані шаблони для моделювання бізнесу?

Звертаємо увагу на те, що використання готових бізнес-моделей, надміру представлених в Інтернеті, не рекомендується. Кожна компанія та бізнес унікальні. Те, що працює  у конкурентів може не дати результат вашому бізнесу. А якась абсолютно нетривіальна фіча може успішно зіграти на руку.

Якби можна було завжди використовувати один-два підходи, фінансовий консалтинг не був би настільки затребуваним у бізнесі. Хто розумно підходить до справи, той створює та застосовує бізнес-моделі для розвитку компанії. І отримує більше клієнтів, продажів та прибутку, створює сильні команди. 

Вже на початковому етапі варто розібратися, хто входитиме до вашої команди:

 • скільки потрібно торгових представників;
 • скільки потрібно розробників; 
 • якої кількості менеджерів з продажу потребує ваш бізнес?

Кожен місяць необхідно ставити гіпотези та тестувати їх. Наприклад, за допомогою фінансових моделей можна отримати відповідь на питання, чому знизився потік клієнтів, впали продажі, як можна знизити відтік клієнтів, або як збільшити чек на 10% тощо?

Для отримання детальнішої розшифровки послуг або відповідей на запитання, звертайтеся до наших консультантів. З нами планування подальшої успішної роботи фірми буде успішним та результативним.

Задати запитання спеціалісту

Якщо у Вас є питання просто натисніть кнопку...

Зв'яжіться з нами

Замовити послугу

Записатися на консультацію

Замовити дзвінок