вул. Велика Васильківська, 77
м. Київ, Україна

Пн - пт 9:00 - 18:00
Вих: Сб, Нд

Аудит дебіторської та кредиторської заборгованості

На кожному сучасному підприємстві під час діяльності здійснюються розрахунки з множинними контрагентами. В результаті неминуче утворюється дебіторська та кредиторська заборгованість. Це одні з найважливіших фінансових показників, які впливають попри всі аспекти підприємницької діяльності організації. Основним напрямком діяльності нашої компанії «Кей Солюшнз» є здійснення аудиту дебіторської та кредиторської заборгованості. Пропонуємо детальніше ознайомитися безпосередньо з процедурою.

Основні цілі та порядок проведення аудиту заборгованості

Перед тим, як визначитися, як проходить аудит кредиторської заборгованості, слід спочатку вказати на основні цілі, для досягнення яких ця перевірка проводиться.

  1. Підтвердження реальної наявності заборгованості.
  2. Перевірка достовірності інформації, викладеної у фінансовій звітності, виходячи з цивільного права.
  3. Внутрішній контроль наявності або відсутності прострочених боргів та своєчасне їх погашення чи списання.

На першому етапі здійснюється аудит кредиторської заборгованості, проводиться аналіз відповідності наявних записів реальному стану речей. Для цього він обов'язково вивчаються договори, укладені з контрагентами. На основі інформації, зібраної під час перевірки, здійснюється інвентаризація. Ці дані перебувають у рахунках бухгалтерського обліку (62, 60, 76). Крім того, всі контрагенти отримують запити для звірки розрахунків.

Далі аудит дебіторської заборгованості підприємств передбачає визначення прострочок та дати останніх платежів. Далі уточнюються у бухгалтерів та інших відповідальних осіб причини, через які вона утворилася. Фахівці нашої компанії обов'язково надають слушні рекомендації щодо способів їх погашення або оформлення реструктуризації. Крім цього, під час аналізу прострочення визначаються суми, термін позовної давності яких минув (понад 3 років). Якщо такі є в наявності, і немає жодних подій, які переривають строки позовної давності, такі заборгованості підлягають списанню.

Проведення аудиту дебіторської заборгованості

Існують певні види заборгованості, які потребують особливої ​​уваги з боку керівництва організації.

  1. Розрахунки з персоналом. Для компанії можливі досить серйозні наслідки у разі наявності боргів із заробітної плати співробітникам. Щодо керівництва цілком імовірним є порушення кримінальної справи. З цієї причини аудит дебіторської заборгованості цього типу є обов'язковим.
  2. Борги до податкової служби та з інших обов'язкових платежів. Завдяки проведенню перевірки підприємство зможе уникнути безлічі ризиків, адже при виникненні прострочення за подібними платежами можливі серйозні наслідки та санкції.
  3. Наявність боргів за кредитами також слід приділити увагу, оскільки найчастіше запорукою при отриманні позики є майно. За наявності прострочок є ризик втрати активів.

Робота професіоналів для вашого спокою

Завдяки проведенню аудиту, є можливість не лише підтвердити достовірність розрахунків, але й визначити проблеми. Завдяки цьому можна значно покращити фінансові показники організації та уникнути економічних ризиків. Замовити послуги «Кей Солюшнз - допомога у питаннях дебіторської та кредиторської заборгованості» у Києві просто. Для цього достатньо зателефонувати за номером телефону на екрані. Ціна обумовлюється у кожному випадку окремо, адже залежить від безлічі особливостей та нюансів. Співпрацюємо з підприємствами по всій Україні.

Популярні питання:

  • Який термін погашення дебіторської заборгованості?

Зазвичай такий термін встановлюється в договорах. Якщо період заборгованості становить менше 12 місяців від прописаного в угоді терміну, вона вважається поточною, якщо більше – довгостроковий. Якщо період погашення не зафіксований у договорі, кредитор має право вимагати погашення у будь-який час.

Задати запитання спеціалісту

Якщо у Вас є питання просто натисніть кнопку...

Зв'яжіться з нами

Замовити послугу

Записатися на консультацію

Замовити дзвінок