Цей термін стосовно розкриття інформації брокером перед інвестором з'явився ще на початку минулого століття. Найбільш популярним він був щодо компаній, зайнятих у фінансовому секторі, банківських установ. Сьогодні під поняттям дью дилідженс розуміють збір та аналіз інформації перед укладанням угоди.
Бує:
- технічний дью дилідженс (аудит технічної документації);
- екологічний дью дилідженс (перевірка дбайливого ставлення компанії до землі, води, повітря);
- податковий дю дилідженс(перевірка правильності сплати податків, попередній податковий аудит з метою з'ясувати, чи є ризики потрапити під штраф ДФС);
- фінансовий дью дилідженс (дослідження фінансової спроможності бізнесу та результатів господарської діяльності).
Перевірці можуть піддаватися:
- нерухоме майно;
- холдинги;
- трасти.
Нерідко процедуру due diligence проводять не лише при покупці бізнесу, але також і нерухомості, і земельних ділянок.
Проведення due diligence
Навряд чи інвестор захоче мати справу з компанією, яка має прострочену заборгованість. Тому і проводиться аудит, щоб почуватися впевненіше при купівлі великих активів. Витрати на нього повністю себе виправдовують: вони набагато менші, ніж ті, які можуть бути при купівлі неблагонадійної фірми.
Щоб відчувати велику впевненість при інвестиціях, замовляйте послугу комплексного аудиту компанії у фахівців Кей Солюшнз.
Під час перевірки працюють:
- юристи, перевіряючи всі документи на відповідність нормам закону;
- аудитори;
- податкові консультанти.
Правовий аналіз компанії юристами завжди починається зі збору якомога повнішої інформації з кожної досконалої угоди. Більшість інформації юристи Кей Солюшнз беруть на об'єкті дослідження, з відкритих джерел в Інтернеті та друкованих виданнях.
Вкрай важливим є професійний підхід та критичне мислення при обробці подібної інформації. Юристи Кей Солюшнз не роблять свої висновки лише на підставі 1-2 джерел. Це завжди велика робота, складніший комплекс досліджень. Дуже важлива кожна деталь, особливо якщо компанія займається ЗЕД або є питання щодо інтелектуальної власності, що часто буває в IT-фірмах.
Спочатку такі перевірки робилися лише у банківському секторі. Сьогодні ж дью ділідженс актуальний для будь-якої компанії. Адже для потенційного інвестора важливо знати, наскільки надійним є бізнес, в який він вкладає кошти.
Якщо справи в компанії йдуть не дуже, і ви хочете знайти причину, саме час розпочати процедуру дью ділідженс.
Докладніше про проведення аудиту можна дізнатися у консультантів Кей Солюшнз.
Складання звіту за підсумками Дью Ділідженс
За результатами роботи завжди складається звіт із певною структурою. У ньому все розписується дуже чітко та зрозумілою мовою. Зазвичай розділи звіти такі:
- введення;
- ризики;
- висновки.
Особливо важливо ретельно вибрати компанію, яка проводитиме аналіз у тому випадку, якщо бізнес міжнародний. Можна задіяти не тільки відкриті джерела, але й отримувати інформацію під час переговорів та інтерв'ю з першими особами компанії.
Такий підхід ефективно використовувати у разі дещо сумнівної привабливості об'єкта інвестицій. Інтерв'ю дозволяє з'ясувати основні моменти якнайшвидше. Якщо потрібна оцінка платоспроможності, такий спосіб видобутку інформації підходить. Він часто практикується у країнах. Проводяться переговори з власником, запитують, не особливо детально, але вивчаються документи. Якщо за результатами інтерв'ю інтерес зберігається, виникає потреба у більш ретельному аналізі.
Хочете вигідно придбати об'єкт комерційної нерухомості? Тоді вам варто дізнатися про нього якнайбільше! Замовте аудит у компанії Кей Солюшнз.
Зменшити всі ризики дозволить незалежна експертна оцінка господарської діяльності. Оцінювати можна навіть земельну ділянку, а не лише корпорацію.
В Україні поки що відсутні нормативно-правові акти, які регулюють процедуру дью дилідженс. Проте вже зараз інвестори активно запитують цю послугу, щоб знати реальну ринкову вартість і всі складнощі, з якими вони можуть зіткнутися після вкладення коштів. Також серед зацікавлених осіб акціонери компанії, правління, топ-менеджери. Нерідко така перевірка потрібна самій компанії, якщо вона бажає отримати велику позику або шукає підтримку спонсорів.
Якщо компанія починає показувати збитковий баланс, тільки повний її аудит може допомогти виявити причини цього та не допустити банкрутства.
Краще звернутися до відомої компанії з ім'ям. Чим більше досвіду проведення аудиту у її співробітників, тим краще для клієнта. У серйозних фірм вартість due diligence не може бути низькою. Оскільки над аудитом працює від трьох осіб. Все починається з попереднього дзвінка, ретельного аналізу проблеми, і тільки після цього укладається договір на надання аудиторських послуг.
Due diligence Київ
Замовляйте послугу проведенняпроцедури дью ділідженс в аудиторській компанії Кей Солюшнз, та наші висококваліфіковані фахівці, які мають чималий досвід практичної роботи в цьому напрямку, складуть для вас повну та докладну картину про стан справ у компанії.